czwartek, 8 czerwca 2017

Konkurs - Wygraj książkę "Piosenki o dziewczynie"! [ZAKOŃCZONY]


Już dawno nie  było u mnie żadnego konkursu. Co więc powiecie na to, żeby w końcu jakiś zorganizować? A że premiera książki Piosenki o dziewczynie, nad którą objęłam patronat, już 14 czerwca, to dlaczego by wybrać właśnie jej? Ja lekturę powieści Chrisa Russela mam już za sobą i jeśli czytaliście moją recenzję wiecie, że jestem nią oczarowana!


Dla przypomnienia, o czym jest książka, poniżej zamieszczam jej opis.

„To było takie samo uczucie, jakie masz wtedy, gdy wspinasz się na bardzo wysoki budynek, stajesz na krawędzi dachu, trzymając się barierki, a jakiś głos w twojej głowie każe ci skoczyć, przechylić się przez balustradę i runąć w dół niczym spadająca gwiazda”. Tak właśnie czuje się Charlie, gdy pierwszy raz patrzy na nią Gabe West – frontman najpopularniejszego boysbandu świata, Fire&Lights. Do tej pory Charlie najlepiej czuła się schowana za obiektywem swojego aparatu – niewidzialna i niesłyszalna. Wcale nie chciała robić zdjęć na koncercie Fire&Lights, chociaż poprosił ją o to Olly, dawny kolega ze szkoły, a obecnie członek zespołu. Ktoś ją w to wrobił i nie mogła już odmówić. Szalony, charyzmatyczny Gabe sprawia, że jej życie zmienia bieg. Charlie czuje, że jest między nimi niezwykła bliskość, związek, który trudno wytłumaczyć. Dlaczego wszystkie teksty Gabe’a są o niej? Jaka tajemnica kryje się w ich słowach? 
[opis pochodzi z okładki książki]

Dobrze, przejdźmy więc może do sedna, czyli zasad oraz regulaminu!

Jako, że jestem przeciwniczką organizowania rozdań (nie lubię sytuacji, gdzie ktoś przychodzi tylko po książkę i od razu ucieka z obserwatorów), postanowiłam przygotować dla was konkurs z jednym drobnym zadaniem konkursowym. Do wygrania jest oczywiście jeden egzemplarz książki Piosenki o dziewczynie, której fundatorem jest Wydawnictwo Feeria Young. Konkurs polega na tym, aby zgłosić chęć udziału w nim, być obserwatorem mojego bloga, podać adres e-mail do kontaktu w razie wygranej oraz aby wykonać zadanie konkursowe. Za takie obowiązkowe zgłoszenie jest jeden punkt. Dodatkowo każdy może zyskać jeszcze trzy losy - za udostępnienie banera, polubienie mojego facebookowego profilu oraz mojego konta na Instagramie (jednak to nie jest obowiązkowe).

Zadanie konkursowe:
Z racji tego, że głównym motywem książki Piosenki o dziewczynie jest muzyka chcę, abyście podali mi tytuł jednej piosenki, która waszym zdaniem jest o was i napisali mi, dlaczego właśnie tak uważacie. 

Proste? Proste. Z pośród wszystkich zgłaszających się osób wybiorę jedną w drodze losowania. Dodatkowo najciekawsze odpowiedzi udostępnię na blogu w poście z wynikami konkursu. 

Wzór zgłoszenia:
Zgłaszam się!
Obserwuję blog, jako ...
E-mail: ... (do kontaktu w razie wygranej)
Udostępniam baner: ... (link do udostępnionego baneru) nieobowiązkowe
Lubię na FB, jako: ... nieobowiązkowe
Obserwuję na IG, jako: ... nieobowiązkowe
Odpowiedź na zadanie konkursowe
...

Regulamin konkursu:
1. Organizatorką konkursu jestem ja, Katherine Parker - właścicielka bloga About Katherine.
2. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Feeria Young.
3. Konkurs trwa od 08.06.2017 do 22.06.2017.
4. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić wszystkie obowiązkowe kryteria, o których wspominałam wyżej.
5. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze losowania.
6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na blogu najpóźniej w ciągu 5 dni od daty zakończenia konkursu.
7. O wygranej zwycięzca zostanie poinformowany drogą mailową.
8. Osoba, która wygra konkurs ma 3 dni, aby odpowiedzieć na maila z informacją o wygranej, w przeciwnym wypadku wybiorę innego zwycięzcę.
9. Nagrodę wysyłam tylko i wyłącznie na terenie Polski.
10. Koszty związane z wysyłką pokrywa organizatorka konkursu.
11. Zarówno ja, jak i Wydawnictwo Feeria Young nie ponosimy odpowiedzialności za zagubienie przesyłki w czasie jej podróży do zwycięzcy.
12. W konkursie można wziąć udział tylko raz! W przypadku próby jakiegokolwiek obejścia tej zasady, osoba taka zostanie natychmiastowo zdyskwalifikowana.
13. Aby konkurs się odbył musi zgłosić się minimum 5 osób.
14. Regulamin konkursu może ulec zmianie. 
15. Biorąc udział w konkursie akceptujesz regulamin oraz warunki wzięcia udziału w konkursie.
16. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).

baner do udostępnienia

baner do udostępnienia na IG
Myślę, że wszystko jest jasne - w sumie nie ma tutaj zbyt wielkiej filozofii. Jednak, jeśli ktoś miałby jakieś pytania, niech śmiało pisze! Mam nadzieję, że chętnie weźmiecie udział w konkursie, a jeśli nie to proszę was, abyście udostępnili powyższy baner (byłabym wam za to na prawdę bardzo wdzięczna!).

Zapraszam do zabawy!

13 komentarzy :

 1. Miałabym problem z wyborem piosenki, bo jest ich dużo, a gdybym zaczeła to napisałabym całą jej interpretacje, a chyba nie oto w tym konkursie chodzi.. Zastanowię się jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie się zastanów :) Nie musisz pisać niczego długiego - parę zdań wystarczy ;)

   Usuń
 2. powodzenia hmm nie ma o mnie piosenek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  Obserwuję blog, jako Słodka Karolina
  E-mail: karola8399@gmail.com
  Udostępniam baner: http://karola8399.blogspot.com/
  Lubię na FB, jako: Karolina Słodka Słodka
  Obserwuję na IG, jako: sweetbookscaroline
  Odpowiedź na zadanie konkursowe:
  Bardzo trudne jest określić która piosenka mnie określa hmm....
  W każdym razie tą piosenką którą wybrałam jest Czego pragniesz? - Sylwii Lipki
  Mówi ta piosenka o tym żeby spełniać marzenia a ja właśnie jestem taką osobą która mimo przeciwności losu wierzy w to że marzenia mogą się spełniać i dąży do tego by wszystkie moje marzenia się spełniły.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  Obserwuję blog, jako insane sanity
  E-mail: insane.sanity.pl@gmail.com
  Udostępniam baner: -
  Lubię na FB, jako: Justyna Tajne
  Obserwuję na IG, jako: -
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Właściwie moim ulubionym "muzycznym bliźniakiem" jest utwór Schumanna "Marzenie", krótki i w zasadzie prosty (bo sama nie uważam się ze skomplikowanego człowieka), nieco ciekawski i uparty (motyw główny powtarza się kilkakrotnie z pewnymi wariacjami), melancholijny i łaknący nadziei, który nieśmiało wybrzmiewa.
  Ale utwór fortepianowy nie zalicza się do kategorii piosenek (choć mogłabym się upierać, że jego "tekst" można czytać między nutami), więc stawiam na "I feel pretty/unpretty". Czemu ta? Nie wiem, czasami jest tak, że w momencie, gdy pierwszy raz usłyszy się jakąś piosenkę, ta dotyka właściwej struny w naszej duszy i po prostu dajemy się jej pochłonąć, przenikać do szpiku kości, oddychać nią, pozwalamy pulsować we krwi, przepływać. Jakby w nas żyła jej mała część, która czekała na odnalezienie. Zwykle w takich momentach dostaję gęsiej skórki albo się wzruszam i wtedy wiem, że to jest TA piosenka. Ten mash-up stworzony na potrzeby serialu Glee jest najbardziej dosadnym ujęciem tego stanu braku równowagi, gdy chce się być szczęśliwa, ale w środku czuje się, że nie jest to możliwe - że się na to nie zasługuje. Można zatuszować na zewnątrz wszystkie oznaki niepewności, ale będąc sama ze sobą nie jest się w stanie udawać, że wewnątrz wszystko nie legło w ruinie. Nie brzmi to jak optymistyczna interpretacja, ale na szczęście nie czuję się tak przez cały czas i jestem w stanie uwolnić się zarówno od tej piosenki, jak i tego stanu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paula Semeniuk16 czerwca 2017 21:31

  Zgłaszam się!

  Obserwuję blog, jako Paula Semeniuk

  E-mail: paula.semeniuk2000@gmail.com

  Udostępniam baner: --

  Lubię na FB, jako: Paula Semeniuk

  Obserwuję na IG, jako: i_am_paulaa_

  Odpowiedź na zadanie konkursowe:

  Wybrałam piosenkę Anne-Marie - Ciao Adios. Piosenka jest o dziewczynie która dowiaduje się że jej chłopak zdradza ją i decyduje że nie będzie tracić więcej czasu na niego i go zostawia. Od razu jak usłyszałam tą piosenkę czułam jakby była napisana specjalnie dla mnie. Można powiedzieć że przeżyłam prawie to samo co dziewczyna w piosence pomijając artystyczne momenty jak śpiewanie piosenek ( do tego talentu to ja nie mam). W piosence są 2 fragmenty z którymi utożsamiam się najbardziej. Jeden jest o tym że chłopak zabierał ją autem na przejażdżki i chyba najbardziej bolesny że widziała go bawiącego się i całującego się z inną. Te fragmenty są jak wyjęte z mojego życia, słowo w słowo wszystko się zgadza z tym co działo się u mnie. Piosenka nie jest może jakaś wyszukana ale jednak ona najlepiej opisuje ostatnie wydarzenia z mojego życia. Po tym jak skończyłam z nim było ciężko ale dzięki przyjaciółkom dałam radę wybrnąć jak to lubię nazywać "małej 1 tygodniowej depresji". Usłyszałam tą piosenkę miesiąc po tych wydarzeniach i trochę dzięki niej podniosłam się na duchu. Skoro inna dziewczyna dała radę żyć tak jak przedtem to czemu ja nie mogę. Słuchałam jej codziennie i mimo tego że ciągle przypominała te wydarzenia z każdym dniem było łatwiej. Utwór może nie opisuje mnie jakim człowiekiem jestem ale opisuje moje przeżycia i uczucia po jednym z punktów zwrotnych w moim życiu niestety tym negatywnym ale mimo tych ostatnich złych wydarzeń niczego nie żałuję bo jednak nauczyłam się dużo dzięki temu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się
  Obserwuje jako Edyta Synyszyn
  E-mail ecia77wp.pl@wp.pl
  Piosenka która po trochu opisuje mnie to"Królowa łez"Agnieszki Chylińskiej. Słowa w niektórych momentach odzwierciedlają mnie i moje życie. Moje myśli i uczucia...

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!
  Obserwuję blog, jako Czytelnia Dominiki
  E-mail: dominika.justyna@poczta.onet.pl
  Udostępniam baner: http://czytelniadominiki.blogspot.com/p/koknursy.html
  Lubię na FB, jako: Dominika K.
  Obserwuję na IG, jako: czytelnia_dominiki
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Myślę, że taką piosenką o mnie, a przynajmniej o jednej części mnie jest "Waiting for Superman". Mam wrażenie, że Daughtry śpiewa o dziewczynie marzycielce, która bardzo chce znaleźć kogoś odpowiedniego, kogoś kto będzie ją rozśmieszał, rozmawiał z nią i przede wszystkim kochał. Piosenkę znam od dawna i zawsze po części mogłam ją do siebie przypasować, ale dopiero teraz niedawno uświadomiłam sobie jak bliski jest mi ten tekst. Kiedy jedna część mojej osobowości krzyczy "dziewczyno dajesz czadu!", druga nieśmiało przypomina, że fajnie tego czadu byłoby dawać z kimś obok :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Obserwuję bloga jako: temari3112
  E-mail: temari3112@gmail.com
  Lubię na FB, jako: Martyna Chrapek
  Obserwuję na IG, jako: mardynga15
  Odpowiedź na zadanie konkursowe:
  Piosenką, która opisuje mnie najbardziej, jest chyba "Take Me Now" od FT Island. Przede wszystkim dlatego, że jest ona o poszukiwaniu odpowiedzi - poszukiwaniu prawdy pomimo bycia zagubionym. Jak dla mnie, jest to piosenka bardzo uniwersalna, bo jakby nie było, każdy człowiek szuka swojej prawdy mimo różnych przeciwności, cierpienia. Ale to, co tak bardzo spodobało mi się w tym tekście to podmiot - przerażony, bojący się ludzi i interakcji z nimi, cierpiący, ale mimo wszystko szukający. Jestem obecnie na takim etapie życia, kiedy pytam tak jak wokalista: Gdzie jest prawda?
  "Staram się odnaleźć moją drogę."
  Tak samo jak on, staram się iść w zaparte, mimo że momentami czuję się tak bardzo zagubiona w świecie kłamstw i pozorów. Co więcej, jest też we mnie taka część, która wszystkim stara się powiedzieć: "Nie potrzebuję was". I don't need you.
  Ale znajdę odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  Obserwuję blog, jako Sun Reads
  E-mail: sunreads1@gmail.com
  Udostępniam baner: http://sunreads.blogspot.com/2017/06/konkurs-na-blogu-about-katherine.html?m=1
  Lubię na FB, jako: Sandra Siwak
  Obserwuję na IG, jako: sunreads1 oraz scienceoffly

  A piosenką, która zdecydowanie opowiada o mnie jest "All I Need" autorstwa Margaret. Jest to piękna piosenka mówiąca o życiu jak o loterii, w której wszyscy liczą na wygraną. Utożsamiam się z nią ilekroć ją słucham. Artystka śpiewa o sobie, ale jednocześnie mogłaby być mną. Jest jedyną samowystarczalną osobą w tym dziwnym świecie, która uważa, że jest swoją największą siłą i jeśli jej nie znajdzie, nikt nie zrobi tego za nią. Ona walczy o ster i toruje sobie drogę do miejsca, w którym teraz jest, bo to ciężką pracą zdobywamy rezultaty, w rzeczywistości przecież nic nie przychodzi za darmo. Więc obie jesteśmy wszystkim, czego najbardziej potrzebujemy i zabieramy swoje imię z loterii, by pokazać, że sami możemy coś osiągnąć, nie bazując na innych, a czas goni, więc nie powinnyśmy oglądać się za siebie.
  Ja tak właśnie robię. Czasami wolę zrobić coś samemu a dobrze, niż pozwolić komuś wykonać za mnie najcięższą pracę.
  Dodatkowo Margaret śpiewa o tym, że "pisze swoją własną piosenkę". Ten cytat od razu skojarzył mi się z książką "Piosenki o dziewczynie". To tak, jakbyśmy, pisząc, robiły coś więcej niż się ludziom wydaje. Ona pisze teksty piosenek, ja piszę własne opowieści, marząc o tym, że świat je kiedyś ujrzy i ufam samej sobie, że DAM RADĘ!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się! :)
  Obserwuję jako Wagabunda
  Lubię na fb jako Ania Nocuń
  Email: anna.nocun@onet.pl
  Odpowiedź na pytanie:
  Myślę że idealną piosenką o mnie jest "History Maker" Deana Fujioki (ogólnie piosenka jest openingiem serialu). To streszczenie historii chłopaka, który miał marzenie. I mimo wahania, chwil niepewności i słabości zdołał je spełnić. Osiągnął swój cel i udowodnił, że warto w siebie wierzyć. I o tym opowiada ta piosenka, ta prawda zawiera się w melodii: jesteś w stanie odegnać od siebie ciemność i sięgnąć po przeznaczenie. I właśnie ta niezachwiana pewność i ślepa wiara w siłę marzeń idealnie oddaje także moją osobę: żyję swoimi nadziejami i z całego serca chcę wierzyć w ich spełnienie. Ponieważ mimo porażek, mimo upadków, mimo bólu i mimo wszelkich nieszczęść które na mnie spadły wiem jedno: "urodziłam się, by tworzyć historię!" Według mojego własnego scenariusza.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Twoja opinia jest dla mnie ważna. Tak więc zostaw po sobie jakiś ślad - tobie zajmie to tylko chwilę, a mi sprawi ogromną przyjemność i satysfakcję, że moja praca nie idzie na marne!
Katherine Parker

Copyright © 2014 About Katherine
Designed By Blokotek