środa, 26 sierpnia 2015

[59] Znajdę cię, Crystal

Autor: Joss Stirling
Tytuł oryginału: Seeking Crystal
Cykl: Saga o braciach Benedictach
Tom: 3
Ilość stron: 325 stron
Wydawnictwo: Akapit Press
Ocena: 8/10

Najlepsze miejsce na ziemi, aby się zakochać? Wenecja! Crystal Brook zostaje wystawiona na próbę - z całych sił próbuje się oprzeć urokowi sawanta, Xava Benedicta. Wśród romantycznych zabytków i malowniczych widoków czai się jednak niebezpieczeństwo. Ktoś zagraża rodzinie Benedictów. 
Czy Crystal i Xav będą umieli współpracować, aby ochronić swoich najbliższych? I co zrobić z ujawnioną nieoczekiwanie tajemnicą?

Crystal wraz ze swoją siostrą Diamond przyjeżdża z czarującej Wenecji do Denver w stanie Kolorado, gdzie Di miała wziąć udział w organizowanej przez rodzinę Benedictów konferencji sawantów. Nieoczekiwanie jednak, podczas napadu na dziewczyny przez miejscowych złodziejaszków, Diamond poznaje swojego przeznaczonego, którym dziwnym zrządzeniem losu okazuje się być jeden ze słynnych braci Benedictów - Trace Benedict pełniący funkcję miejscowego gliniarza. Para postanawia jak najszybciej się pobrać, by móc w pełni cieszyć się odnalezieniem swojej drugiej połówki. Choć Crystal cieszy się szczęściem siostry w głębi serca czuje, że jest gorsza od reszty swojego licznego rodzeństwa i mimo iż bardzo się stara przez całe życie nie może im dorównać. Uważa, że zawodzi całą swoją rodzinę, a zwłaszcza matkę, która po śmierci ojca Cristal jeszcze bardziej się od niej odsunęła. Dodatkowo fakt, że jest chyba najgorszą sawantką w dziejach wszystkich sawantów jeszcze bardziej ją dobija. Chcąc dać nacieszyć się Diamond jej przeznaczonym postanawia wrócić do Wenecji, gdzie do czasu ślubu spróbuje uporządkować swoje życie. Gdy jednak Crystal poznaje Xava - jednego z braci Benedictów wie, że chłopak ten zdecydowanie namiesza w jej i tak już skomplikowanym życiu.

W powieści Znajdę cię Crystal przenosimy się do urokliwej Wenecji, gdzie wraz z siostrą mieszka tytułowa bohaterka oraz narratorka - Cristal Brook. Już od pierwszych stron postać ta przypadła mi bardzo do gustu. Może przez to w głównej mierze, że w wielu przypadkach bardzo się z nią utożsamiałam, lecz jednak bardzo spodobał mi się jej charakter. Crystal to osoba, która choć z pozoru może wydawać się być niepozorna, w rzeczywistości jest odważna, potrafi walczyć o swoje racje, nie goni za sławą ani pieniędzmi - woli robić to, co kocha. I choć początkowo nie za bardzo wie, w czym mogłaby być dobra i czym mogłaby się zajmować, w dalszej części powieści znajduje swoją pasję. Tak jak było to w przypadku dwóch wcześniejszych powieści z cyklu i tu od razu bardzo polubiłam Xava, jednego z braci Benedictów, który to w przypadku Znajdę cię, Crystal grał pierwsze skrzypce. Benedictowie mają coś w sobie i zdecydowanie nie ma co dziwić się głównym bohaterką Sagi o braciach Benedictach, że się w nich zakochały. Oczywiście pomiędzy tą dwójką powoli zaczyna się rodzić uczucie, jednak ma ono inny charakter niż jak w przypadku Sky oraz Phoenix. Tutaj Crystal i Xav nie od razu darzą się wielką sympatią, wręcz przeciwnie drą ze sobą koty, później jednak czują iż mimo, że nie ma pomiędzy nimi typowej dla przeznaczonych więzi, coś między nimi jest. Muszą tylko to odnaleźć.

Ciekawe było tutaj miejsce akcji, jakie dla swojej powieści wybrała autorka. Z reguły czytam książki, gdzie bohaterowie mieszkają w Stanach lub Wielkiej Brytanii - tutaj Crystal mieszka w pięknej i malowniczej Wenecji. Joss Stirling jak zawsze świetnie poradziła sobie z opisami otaczającego bohaterów krajobrazu. Nie było tu żadnej zbędnej rzeczy, wręcz przeciwnie - czytając możemy poczuć się, jakbyśmy sami tam się znaleźli. I tym razem więc nie zawiodłam się na autorce. Bardzo oryginalny jest również dla mnie pomysł, aby główni bohaterowie brali udział w przygotowaniach filmu . Zdecydowanie było to ciekawe doświadczenie zarówna dla nas czytelników jak i dla Crystal oraz Xava. Oczywiście jako, iż jest to Saga o braciach Benedictach i tu nie mogło zabraknąć wątku kryminalnego, z którym musieli zmierzyć się bohaterowie. Był on jednak mniej, że tak powiem drastyczny, niż dwa poprzednie, jednakże nie oznacza to, że był kiepski. Tutaj również nie będziemy się nudzić. Sama z wielką niecierpliwością czekałam na zakończenie powieści, by dowiedzieć się, jak bohaterowie poradzą sobie z kolejnym problemem. 

Tak więc, jeśli chodzi o Znajdę cię, Crystal autorka znów wykonała kawał dobrej roboty. Nie zawiodłam się na najważniejszych dla mnie rzeczach, śmiało mogę nawet powiedzieć, że Joss Stirling podniosła sobie u mnie poprzeczkę jeszcze wyżej. W powieści znajdziemy wielu ciekawych i bardzo charyzmatycznych bohaterów, którzy w połączeniu z magicznym miejscem akcji i cudowną historią tworzą po prostu mieszankę wybuchową. Ja ze swojej strony jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z książką Znajdę cię, Crystal, jak i z całą Sagą... Jest to seria, którą zdecydowanie warto poznać, by nie przeoczyć czegoś tak wspaniałego. Mam nadzieję, że kolejna część tego cyklu zostanie niedługo wydana w Polsce, gdyż z wielką niecierpliwością czekam na to, co jeszcze przygotowała dla nas autorka. A więc mówiąc krótko - koniecznie zapoznajcie się z każdym tomem Sagi o braciach Benedictach!


SAGA O BRACIACH BENEDICTACH:
kim jesteś, Sky? | jak cię wykraść, Phoenix? | znajdę cię, Crystal | droga do Misty | śmiało, Angel! | summer shadows

6 komentarzy :

 1. Skoro warto zapoznać się z tą serią, to gdy nadarzy się okazja to z pewnością po nią sięgnę. A przenieść się podczas czytania do Wenecji ... coś wspaniałego i dodatkowo zachęca mnie do "Znajdę Cię, Crystal" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że zarówno ta część jak i cała seria przypadną ci do gustu i spędzisz z nimi miło czas :3

   Usuń
 2. Dużo słyszałam dobrego o tej serii i jeszcze twoja recenzja :) Muszę koniecznie ją przeczytać:)
  A tak w ogóle nominowałam Cię do Summertime Madness Book Tag! http://alekczyta.blogspot.com/2015/08/summertime-madness-book-tag.html
  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że moja recenzja jeszcze bardziej cię zachęciła do zapoznania z serią :D Dziękuję ci bardzo za nominację, w wolnej chwili chętnie odpowiem :D

   Usuń
 3. Czytałam i bardzo mi się podobała. Jednak moją ulubioną zostanie już "Kim jesteś, Sky?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi również najbardziej spodobała się "Kim jesteś, SKy?" :D

   Usuń

Drogi czytelniku!
Twoja opinia jest dla mnie ważna. Tak więc zostaw po sobie jakiś ślad - tobie zajmie to tylko chwilę, a mi sprawi ogromną przyjemność i satysfakcję, że moja praca nie idzie na marne!
Katherine Parker

Copyright © 2014 About Katherine
Designed By Blokotek