niedziela, 8 lutego 2015

[5|6] 52 Week Blog Challenge


W kolejnym  poście dotyczącym zabawy 52 Week Blog Challenge organizowanym przez Emily B. z bloga I Am Just Myself przychodzę do was aż z dwoma zadaniami.


Z wielu prezentowanych w internecie znaczeń mojego imienia zdecydowałam się wybrać tylko te fragmenty, które według mnie najbardziej pasują do mojej osoby. W ten właśnie sposób będziecie mogli poznać mnie trochę lepiej :)

Katarzyna ma w sobie wiele godnych podziwu i pozazdroszczenia cech. Jest bardzo szlachetna i nigdy nie zniża się do zachowań, które w jej mniemaniu znajdują się poniżej jej honoru i które potem musiałaby sobie wyrzucać.

Cechuje ją wielka prostolinijność i niechęcią darzy osoby, które  w jej obecności kłamią lub mataczą. Bardzo potępia takie zachowanie i można mieć pewność, że nigdy nie zaufa osobie, którą kiedy przyłapała na kłamstwie ani też nie będzie do niej życzliwie nastawiona, choć może niekoniecznie da jej to do zrozumienia.

Pracowita, ale musi mieć motywację. 

Często przejawia jakieś zdolności artystyczne, ale raczej nie zdarza się, by szła w tym kierunku drogą zawodową. Wynika to z tego, iż przeważnie jej talent ujawnia się dosyć późno i jej opiekunowie bądź rodzice nie mają jego świadomości, ona zaś jest na tyle skromna czy nawet niepewna siebie, że nie ma motywacji, by go rozwijać i zrobić z niego konkretny użytek.

Chciałaby bardzo, by jej życie nie było monotonne i przeciętne, jednak brakuje jej silnej woli i odwagi, by je zmienić według własnych pragnień, dlatego zazwyczaj kończy się tylko na marzeniach, a życie wiedzie zupełnie prozaiczne. Nie znaczy to jednak, by nie umiała znaleźć szczęścia w zwykłych, codziennych czynnościach, gdyż jest osobą oddaną swojej rodzinie i z życia rodzinnego potrafi czerpać największą satysfakcję.

Przy okazji dowiedziałam się, że moim owocem jest TRUSKAWKA, planetą MERKURY, zwierzęciem ŁABĘDŹ, szczęśliwym kolorem ZIELONY, a samo imię pochodzi z GRECJI i znaczy CZYSTA. Bardzo ciekawie :DJeśli chodzi o podróże to udało mi się odwiedzić takie kraje jak Czechy, Bułgarię, Niemcy czy w końcu Turcję. 
Do Czech jeżdżę często z moimi rodzicami, by uciec na kilka dni do pięknego miasteczka przy granicy z Polską, a mianowicie do znanego ze skoków narciarskich Harrahova. Jest to nieduża miejscowość, która może zaoferować nam między innymi przepiękne górskie krajobrazy. Zawsze zatrzymujemy się w domu, gdzie z pokoju mamy fantastyczny widok na skocznię :)W Bułgarii i w Turcji byłam już jakieś klika lat temu na wczasach z rodziną. Mimo ogromnego upału jaki panował w Turcji był to bardzo udany wyjazd, gdzie również mogliśmy podziwiać przepiękne widoki, a także odwiedzić meczet z prawdziwego zdarzenia :D


Przyznam się, że nie zbyt często podróżuję po Polsce (w sumie sama nie wiem czemu). Przeważnie w tych przypadkach moim celem jest odwiedzenie rodziny. Oczywiście kilka razy zdarzyło mi się być nad naszym polskim morzem i mam nadzieję, że w tym roku również się tam udam :)

A wy gdzie podróżowaliście? Koniecznie piszcie w komentarzach.

Pozdrawiam Katherine Parker  

*wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa :D 

13 komentarzy :

 1. Muszę przyznać się do tego, że nie przepadam za takimi nominacjami, ale ta jest niezwykle ciekawa. Jeżeli zaś o mnie chodzi to mnie udało się zwiedzić Holandie i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, ze w tymr oku równiez tam zawitam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W związku ze zmianą nazwy mojego bloga pojawił się problem dotyczący obserwowania. Moje posty nie są wyświetlane w Twoim pulpicie nawigacyjnym. Aby to zmienić należy odobserwować mnie i zaobserwować na nowo. Mam nadzieję, że nie sprawi Ci to żadnego problemy. Natomiast dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi postami.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Ja raczej też nie przepadam ze tego typu zabawami, ale ta na prawdę mi się spodobała :D Ooo Holandia brzmi bardzo ciekawie, też chciałabym się tam kiedyś udać :D

   Usuń
 2. Znam mnóstwo Katarzyn ;) sama też lubię czytać intepretacje imion i moje nawet się zgadza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe miejsca odwiedziłaś ;) Ja byłam w Czechach, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii, wiec trochę udało mi się zobaczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo też bardzo chciałabym się udać do Francji. :3 może mi się kiedyś uda tam pojechać :D

   Usuń
 4. Ja natomiast głównie podróżuje po Polsce, ale również jeżdżę na Węgry - Hajduszoboszlo. Nauczyłam się nawet kilku słów po węgiersku: nie rozumiem i dzień dobry. To pierwsze słówko często się przydaje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój brat jest teraz na Węgrzech na wymianie studenckiej więc może uda mi się go tam odwiedzić :D

   Usuń
 5. Ja również częściej podróżuje po Polsce. Uważam, że tutaj też jest wiele ciekawych miejsc z przepięknymi widokami :) Chociaż nie wykluczam w tym roku wybrania się w rejony już poza Polską ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się Polska też jest wspaniałym krajem. Chciałabym lepiej ją poznać :D

   Usuń
 6. Mi się udało zwiedzić Włochy i Węgry (a właściwie tylko Tokaj), parę miejsc w Polsce też się udało zobaczyć, ale nie jakoś strasznie dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam w 17 krajach.
  1 państwo Ameryki
  2 państwa Azji
  2 państwa Afryki
  12 państw Europy

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Twoja opinia jest dla mnie ważna. Tak więc zostaw po sobie jakiś ślad - tobie zajmie to tylko chwilę, a mi sprawi ogromną przyjemność i satysfakcję, że moja praca nie idzie na marne!
Katherine Parker

Copyright © 2014 About Katherine
Designed By Blokotek