wtorek, 14 października 2014

[2] MUZYCZNIE: Thirty Seconds To Mars

 

 Kolejną gwiazdą postów z serii MUZYCZNIE, jak już pewnie zdążyliście się domyśleć jest amerykański zespół rockowy - 30 Seconds To Mars. Aktualnie w jego skład wchodzą dwaj bracia - Jared (wokal) i Shannon (perkusja) Leto oraz gitarzysta Tomo Miličević. Zespół istnieje już od 1998 roku i ma na swoim koncie już cztery płyty. Gatunki grane przez Mars'ów to post grunge, neo-prog, rock alternatywny i rock elektroniczny. Głównym symbolem zespołu jest triada - trójkąt równoramienny z poziomom poprzeczką na środku symbolizujący trzech członków grupy. 3o Seconds To Mars nazywają siebie ECHELONAMI, a na ich pierwszej płycie możemy znaleźć piosenkę o tym tytule.

 

Pierwsza płyta zespołu nosi tytuł 30 Seconds to Mars i została wydana w 2002 roku. Zawiera takie hity, jak Buddha for Mary, czy Edge of The Earth utrzymane w klimacie metalu progresywnego oraz metalu alternatywnego.

Wydany w 2005 roku krążek A Beautiful Life ma na sobie między innymi singiel The Kill, Attack, R-Evolution czy w końcu tytułowy A Beautiful Life. Płyta utrzymana jest w gatunku alternativ rock.

Przed ostatna płyta nosi tytuł This is War. Na krążku nagranym w 2009 roku możemy znaleźć na przykład Kings and Queens, This is War, jak i Closer to the Edge. Tak jak w przypadku poprzednika This is War skomponowana jest w gatunku rock alternatywny.

 Ostatnią wydaną jak na razie płytą jest Love Lust Faith + Dream, która miała swoją premierę w 2013 roku. W klimacie rocka alternatywnego usłyszymy takie hity jak Bright, Up in the Air, Bright Lights, czy Do or Die. Krążek zdecydowanie różni się od poprzedników.

Głównym song writer'em i kompozytorem jest sam Jared Leto.


22 czerwca bieżącego roku na stadionie miejskim w Rybniku odbył się koncert zespołu, który zapewne tak jak inne ich występy był niesamowity i na długo zagości we wspomnieniach szczęśliwców, którzy mogli posłuchać Mars'ów na żywo.

 

Za co lubię 30 Seconds To Mars? Jest wiele powodów, do których możemy zaliczyć wspaniałe show jakie grupa wykonuje podczas swoich licznych koncertów oraz fakt, że mimo tak wielkiej sławy jaką zyskali przez te lata, w tym również tej zyskanej przez Jared'a za pośrednictwem różnych roli m. in. w filmie Requem dla snu ci kolesie wciąż pozostali sobą. Nie zachowują się jak Bóg wie kto, są zwykłymi ludźmi i wiedzą, że gdyby nie ich ogromna rzesza fanów najprawdopodobniej niczego by nie osiągnęli. Głównym i najważniejszym jednak powodem jest niesamowita muzyka rockowa, która w połączeniu z tekstami tworzy coś niesłychanego i niespotykanego. Jared ma wspaniały głos, który jest równie świetny podczas występów na żywo, co niektórym artystom nie wychodzi już tak dobrze. Chłopaki za każdym razem zaskakują swoich fanów, a teledyski przez nich tworzone zdecydowanie wyróżniają się wśród innych. Tak więc jeśli uwielbiasz rocka, a nie zapoznałeś się jeszcze z tą grupą czym prędzej to zmień i nie popełniaj tego błędu co ja (nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę).

Moje top 10 singli 30 Seconds To Mars:

6. Birth
7. Attack
10. R-Evolve

 

10 komentarzy :

 1. Całkiem niedawno zaczęłam ich słuchać, co jest nieco dziwne, bo swego czasu miałam ''małą'' manię na punkcie takich zespołów ;)
  Ps: ''The Kill'' rządzi! ;D

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, to kompletnie nie moja bajka, "uszy mi krwawią" ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojj, fajne mają piosenki, fajne. Mogę słuchać godzinami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię ten zespół, kiedyś bardzo często go słuchałam, ale teraz mam nieco inny gust Jednak zespół jest świetny :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam przede wszystkim A Beautiful Lie, niektóre z pozostałych piosenek kojarzę, ale zapoznanie z tym zespołem jakoś zawsze odkładałam na później. No ale skoro już nadarzyła się okazja, to z chęcią posłucham piosenek, o których wspominasz. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że inne piosenki również ci się spodobają :)

   Usuń
 6. The Kill (Bury Me), Closer to the Edge, This is War to moje ulubione piosenki :)
  Dzisiaj rano musiałam posłuchać tych piosenek, ponieważ inaczej nie zeszłabym z łóżka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście są to chyba jedne z najlepszych piosenek zespołu (przynajmniej według mnie). Do tego dodałabym jeszcze A Beautiful Life :D

   Usuń

Drogi czytelniku!
Twoja opinia jest dla mnie ważna. Tak więc zostaw po sobie jakiś ślad - tobie zajmie to tylko chwilę, a mi sprawi ogromną przyjemność i satysfakcję, że moja praca nie idzie na marne!
Katherine Parker

Copyright © 2014 About Katherine
Designed By Blokotek