czwartek, 2 czerwca 2016

[109] Radość kwiatów

Tytuł oryginału: Joyous Blooms to Colour
Autor: Eleri Fowler
Ilość stron: 96 stron
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Ocena: 8/10

Wejdź do zaczarowanego ogrodu! Zauroczą cię wyrafinowane, a zarazem pełne naturalnego piękna ilustracje do kolorowania autorstwa Eleri Fowler, dopełnione inspirującymi cytatami. Pąki i kwiaty w rozkwicie, myśli Thoreau i wiersze Emily Dickinson – wszystkie zakątki cudownego ogrodu ożyją dzięki twojej kreatywności. Wędruj strona po stronie, pozwól się ponieść fantazji, nie bój się eksperymentować. Stwórz ogród twoich marzeń!
[opis pochodzi z okładki książki]

Radość kwiatów to kolejna kolorowanka antystresowa dla dorosłych z ogromnego grona tych pozycji wydawanych ostatnio masowo przez wydawnictwa. W tym przypadku mamy do czynienia ze wspaniałymi ilustracjami różnej mieszanki roślin i nie tylko. Jak sama autorka wspomina we wstępie książka ta to jej własny ogród, który zawiera wiele pejzaży z Walii, w której mieszka, jak również jej ulubione kwiaty. Autorka pokusiła się również o stworzenie własnych, całkowicie odmiennych roślin, dzięki temu kolorowanka ta przenosi nas do niezwykłego i mocno zaczarowanego miejsca - myślę, że takie określenie pasuje do niej najlepiej. 

Prócz roślin znajdziemy tu również ciekawe ilustracje ptaków, czy elementów typowych dla ogrodów, co jeszcze bardziej sprawia, że kolorując poszczególne ilustracje czujemy się, jakbyśmy przebywali w jakimś wyjątkowo pięknym ogrodzie. Ilustracje są bardzo przemyślane i doskonale dopracowane. Całość komponuje się niezwykle pięknie i już od samego początku przyciąga wzrok. Bardzo podoba mi się to, że wśród tych wszystkich plansz każdy znajdzie coś dla siebie - niektóre bowiem są proste, zawierają tylko kilka elementów (idealne moim zdaniem na początek), inne natomiast są już o wiele bardziej złożone i pracując nad nimi musimy włożyć w tą pracę więcej wysiłku, jak również potrzebujemy maksymalnego skupienia - jednakże to, co otrzymamy na końcu zdecydowanie wynagradza wszystkie wysiłki.


Jedną rzeczą, która mi się tu nie podoba jest to, że plansze z ilustracjami są zamieszczone w książce na obydwóch stronach książki, co może sprawiać nam małe problemy. Gdy kolorujemy często się zdarza, że to co jest "pod spodem", pod naciskiem naszej kredki czy ołówka odbija się na na kolejnej stronie, przez co kartki mogą się pobrudzić, a dzieło, w które włożyliśmy tyle wysiłku może się zniszczyć. Myślę, że zdecydowanie lepiej by było, gdyby na jednej kartce znajdowała się tylko i wyłącznie jedna ilustracja.  Pomijając to mogę jednak powiedzieć, że całość jest jak najbardziej pięknie wydana i mocno cieszy oko.

Jeśli więc lubicie kolorowanki antystresowe oraz dodatkowo uwielbiacie przyrodę myślę, że pozycja ta będzie dla was jak najbardziej idealna. Ja jestem z niej bardzo zadowolona i na pewno w wolnej chwili, gdy nie będę miała co robić, z przyjemnością do niej powrócę, by jeszcze raz przenieść się do tego magicznego i cudownego ogrodu, jaki stworzyła dla nas autorka. Jak najbardziej polecam!

Za możliwość zapoznania się z tą kolorowanką serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

7 komentarzy :

 1. Ostatnio naprawdę mnóstwo tych kolorowanek, co jedna to ciekawsza :) Jak na razie mam jedną, ale przyznam, że to nawet fajna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam styczność dopiero z dwoma ale ta jak najbardziej jest świetna i niezwykle wciągająca :)

   Usuń
  2. Jak dobrze poszperacie to i kilka darmowych znajdziecie:) Kolorowanki dla dorosłych

   Usuń
 2. Kolorowanka wydaję się być bardzo ciekawa, ma bardzo ładne szablony ;)
  momentofdreamsheart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, wszystkie plansze są cudowne. Aż nie można od nich oderwać wzroku :)

   Usuń
 3. Tak, na tą kolorowankę mogłabym się skusić. ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Twoja opinia jest dla mnie ważna. Tak więc zostaw po sobie jakiś ślad - tobie zajmie to tylko chwilę, a mi sprawi ogromną przyjemność i satysfakcję, że moja praca nie idzie na marne!
Katherine Parker

Copyright © 2014 About Katherine
Designed By Blokotek