poniedziałek, 6 czerwca 2016

[110] Ogarnij się i zacznij żyć. Porady dla nie całkiem doskonałych

Tytuł oryginału: Dejar de amargarse para ImPerfectas
Autor: Lucía Taborada
Ilość stron: 216 stron
Wydawnictwo: Feeria
Ocena: 5/10

Czujesz, że wszyscy wokół doskonale sobie radzą, a Tobie ciągle coś nie wychodzi? Że koleżankom udaje się godzić życie zawodowe z prywatnym i jeszcze świetnie wyglądać, a Ty w kółko coś zawalasz, choć żyjesz w pędzie. 
Na początek ucisz swoją wewnętrzną sabotażystkę, diablicę, której podszepty odbierają ci wiarę w siebie, i zastosuj rozpisany na 21 dni plan pomagający odnaleźć życiową radość. Plan powstał z udziałem psychologa, neurobiologa i trenera osobistego.   
* Z pomocą psychologa nabierzesz pewności siebie i wzmocnisz swoją samoocenę, a także nauczysz się w pełni wykorzystywać swoje możliwości. 
* Neurobiolog przekaże Ci wiedzę na temat działania Twojego mózgu i korzyści płynących z pozytywnego myślenia. 
* Trener osobisty zaś przedstawi ćwiczenia fizyczne, obejmujące elementy jogi i medytacji, które poprawią twoją kondycję i ogólne samopoczucie.  
A teraz – do dzieła! Wykorzystaj zawarte w książce wskazówki i zmień swoje życie na lepsze!
[opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Feeria]

Rzadko zdarza mi się sięgać po jakiekolwiek poradniki. Myślę, że śmiało mogę nawet powiedzieć, że nigdy tego nie robię. Jednak Ogarnij się i zacznij żyć... już od samego początku mocno przykuł moją uwagę. Bardzo zainteresowało mnie to, w jakim stylu książka ta została napisana - czy będzie to jeden z tych nudnych poradników, które omijam szerokim łukiem, gdzie ów porady brzmią niesamowicie naukowo, lecz są mało skuteczne - oraz co też dodatkowego znajdę w środku, bo nie da się ukryć, że okładka niezwykle przyciąga wzrok. Jak mówiłam, nie sięgam po poradniki i po prostu się na nich nie znam, jednakże postaram się wyrazić moją opinię o nim najlepiej jak potrafię.

Pierwsze co mnie mocno zaskoczyło to fakt, iż w środku poradnik ten jest niesamowicie kolorowy, pełen przeróżnych zabawnych ilustracji oraz towarzyszących im komentarzy. Nie spodziewałam się również, że poradnik może mieć swojego bohatera - tutaj jest to pewna zmęczona, lekko przygnębiona i nie mogąca do końca poradzić sobie z trudami życia młoda kobieta (widoczna z resztą na okładce książki), która jest tak jakby odzwierciedleniem czytelnika. Dalej mamy grupę specjalistów (których również możemy zobaczyć na licznych ilustracjach), którzy mają za zadanie pomóc naszej bohaterce, tj. nam, w tytułowym "ogarnięciu się". Czytając więc ów książkę możemy poczuć się, jakby to nam bezpośrednio grupa specjalistów udzielała rad. Niesamowicie mi się ta forma spodobała i przyznam się szczerze, że gdyby większość poradników była przedstawiona właśnie w taki sposób, zapewne zwracałabym na nie większą uwagę.


Dużą rolę odgrywają w tej książce właśnie ilustracje stworzone przez Raquel Córcoles, jednakże poradnik ten to nie przecież same zabawne ilustracje. Podzielona jest ona na sześć rozdziałów takich , jak Co się z nami kobietami dzieje, Rzeczy, którymi się martwimy, czy Rozpocznij trening. Niektóre z nich dodatkowo podzielone są na kolejne podrozdziały. Każdy z ów rozdziałów jest dalej obszernie wytłumaczony - ma on po prostu za zadanie wyjaśnić czytelnikowi niektóre kwestie związane z jego życiem, które mu ciążom, a z którymi nie może sobie poradzić. W tym miejscu nie raz mamy styczność z ów specjalistami, którzy prostymi słowami starają się nam wszystko dobrze wyłożyć. W połowie książki zaczyna się trening - zarówno fizyczny jak i psychiczny. Rozpisane są tam po kolei wszystkie dni tygodnia, w których dokładnie opisane jest co i jak mamy robić. Na samym końcu książki nie zabrakło również miejsca na nasze własne notatki.

Co więcej mogę powiedzieć o tej książce? Myślę, że najlepiej jest się z nią zapoznać osobiście. Ja sama nadal jednak nie jestem przekonana do poradników i w przyszłości raczej nie będę po nie sięgać. Na mnie Ogarnij się i zacznij żyć... nie zrobiło jakiegoś wielkiego wrażenia pod względem porad, ale jak mówię po prostu nie jestem z tych, co po poradniki sięgają. Na pewno jednak wielki plus należy się tej książce za formę jej wydania. Co do tego nie mam wątpliwości. Gdybym miała kupić go osobiście, raczej bym tego nie zrobiła, bo po prostu szkoda by mi było pieniędzy, jednakże cieszę się, że dzięki uprzejmości Wydawnictwa Feeria nadarzyła mi się taka okazja. Jeśli więc lubicie sięgać po poradniki myślę, że ten jak najbardziej wam się spodoba. A jeśli tak jak ja jesteście do nich nastawieni sceptycznie... raczej nie traćcie czasu na zapoznanie się z nim.

Za możliwość zapoznania się z tym poradnikiem serdecznie dziękuję Wydawnictwu Feeria.

14 komentarzy :

 1. Przydałby mi się taki poradnik, wydaje się być bardzo ciekawy ;)
  Pozdrawiam
  momentofdreamsheart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ciebie treść zaciekawiłaby bardziej, niż mnie :)

   Usuń
 2. Ja i poradniki nie chodzimy w parze, wiec lepiej sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To widzę, że tak samo, jak u mnie :) Myślałam, że może jednak ten poradnik mnie do siebie przekona, no ale jednak było inaczej :)

   Usuń
 3. O proszę, a myślałam, że to będzie coś lepszego :) Jeszcze się zastanowię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również tak myślałam, ale może książka ta do mnie nie trafiła, bo po prostu poradniki nie są dla mnie :)

   Usuń
 4. Nie lubię poradników, więc nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam poradniki, a ten jest po prostu cudowny, koniecznie muszę sięgnąć! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro lubisz poradniki to myślę, że ten jak najbardziej powinien ci się spodobać :)

   Usuń
 6. Rzadko sięgam po poradniki, a na takie już w ogóle nie mam ochoty. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że akurat nie stracisz za wiele, jeśli po niego nie sięgniesz :)

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Może akurat tobie by się bardziej spodobała :)

   Usuń

Drogi czytelniku!
Twoja opinia jest dla mnie ważna. Tak więc zostaw po sobie jakiś ślad - tobie zajmie to tylko chwilę, a mi sprawi ogromną przyjemność i satysfakcję, że moja praca nie idzie na marne!
Katherine Parker

Copyright © 2014 About Katherine
Designed By Blokotek